Pomáháme Ukrajině

v DMIŠJ

Válečný konflikt na Ukrajině nám, zaměstnancům domova mládeže ani ubytovaným žákům, není lhostejný a snažíme se pomáhat, jak jen to jde.

Od 7. března poskytujeme ubytování a další potřebné služby pro 90 ukrajinských matek s dětmi. S tlumočením a organizací nám od počátku jejich pobytu pomáhá naše pracovnice Valentyna.

Ve spolupráci s Magistrátem města Hradec Králové se nám podařilo zajistit adaptační skupinu pro předškolní děti.

Velmi oceňujeme všestrannou pomoc v péči o uprchlíky ze strany Oblastní charity Hradec Králové.

Ochota pomáhat uprchlíkům, má u nás různou podobu. Na všech třech pracovištích se pořádají různé sbírky, vyrábějí se dárky, odznáčky a stužky, pečou se perníčky, muffiny a podobně. Výtěžek z prodeje je následně použit ve prospěch ubytovaných dětí.

Nezapomínáme ani na organizaci volnočasových aktivit pro děti i jejich maminky, s jejichž organizací nám vypomáhá také SOŠ veterinární v Hradci Králové.

2acf7115eb55ee0955656ef89249f4a0
160
logo_vrch

Sbírky v DMIŠJ

Naši žáci společně s vychovateli vyráběli stužky v modro-žlutých barvách, které následně prodávali společně s dobroty, které napekli. Výtěžek na všech třech pracovištích byl neuvěřitelných 13 727 Kč.

Vybraných žáky a zaměstnanci DMIŠJ...Moc děkujeme !!!
0

Velikonoční tvoření s dětmi

S příchodem Velikonoc jsme si pro Ukrajinské děti přichystali několik tvořivých dílen. V tomto směru se nejvíce angažovala vychovatelka Kyralová s žáky ze své výchovné skupiny. Děti si mohli vybarvit kraslice a ozdobit trička.

Velikonoční koleda

Do nákupu velikonoční nadílky se zapojila vychovatelka Bc. O. Součková a asistentka A. Menclová.

Velikonoční balíčky kompletovaly s vychovatelkou Bc. V. Bímovou žákyně z její skupiny Ž. Vytlačilová, L. Janjuková, M. Holzknechtová a N. Kavková. Nadílka pro ty nejmladší děti skrývala přesnídávky, křupínky, olejíček na pokožku a navlhčené ubrousky. Tři menší Sudocremy poskytla drogérie Rossmann jako dar pro děti. Straší děti v něm mohli najít čokoládové vajíčko, perník, bonbónky nebo čokoládu. Koledy předávala vychovatelka Bc. Součková spolu s žáky Š. Kavkou, K. Chylíkovou a K. Pištorovou. K našim balíčkům byly přidány ovocné balíčky ze SOŠ veterinární.

Věříme, že všem dětem jsme udělali radost.

pro Ukrajinské děti
0 balíčků

Oblékněme se do modré a žluté