Report z Týdne POHODY

Ve dnech 22. až 26. dubna 2024 se v DMIŠJ odehrál nezapomenutelný týden, který nesl název „Týden POHODY aneb Wellbeing máme v kapse“. Tato událost byla ztělesněním radosti, relaxace a týmového ducha, které spojily všechny výchovné skupiny a pracovníky.

Na každém z pracovišť domova mládeže se odehrály různorodé aktivity zaměřené na relaxaci, sport, výtvarné umění a hudbu. Mezi nezapomenutelné zážitky patřilo malování emocí, hraní her jako cornhole či itaca, relaxační rituály, muzikoterapie, arteperapie a mnoho dalšího. Každá výchovná skupina se zapojila do tvorby vlastního loga, které symbolizovalo jejich přístup k Týdnu pohody.

Za účast na aktivitách byly odměněny nejaktivnější skupiny z jednotlivých pracovišť dortem a poukázkou v hodnotě 3000 Kč na volnočasové aktivity pro celou výchovnou skupinu. Na pracovišti Vocelova si tuto poctu odnesla skupina vychovatele Mgr. Levínského, na Hradecké skupiny vychovatelek Horákové a Vlčkové a na pracovišti Jana Masaryka skupina vychovatelky Skořepové.

Vrcholem Týdne pohody bylo slavnostní vyhlášení v Knihovně města Hradce Králové, kde se žáci mohli účastnit interaktivního workshopu hry na africké bubny. Tato nevšední zkušenost vyvolala široké úsměvy na tvářích všech přítomných a přinesla do prostředí ještě větší dávku radosti a energie.

Nezapomenutelným způsobem přispěla k úspěchu události spolupráce se Střední školou profesní přípravy, která v rámci praktické výuky připravila skvělé dorty a sušenky ve tvaru smajlíků. Tyto lahodné pochoutky nejenže potěšily chuťové buňky účastníků, ale také přispěly k netradiční a velmi úspěšné propagaci události.

Celkově se na Týdnu pohody zúčastnilo více než 500 žáků, kteří společně vytvořili atmosféru plnou pozitivních emocí a vzájemného porozumění. Za tento nezapomenutelný týden patří obrovské poděkování hlavním organizátorkám akce, Mgr. Lence Menclové a Mgr. Janě Fišerové, jejichž nadšení a nasazení umožnily vznik této skvělé události.