Život na Hradecké

Nacházíte se zde:  »  Pracoviště  »  Hradecká  »  Život na Hradecké

Život na intru je rozmanitý a pestrý. Na této stránce prezentujeme některé z povedených akcí, na nichž nechyběl fotograf.

Praxe žákyň z Obchodní akademie.

Děvčata studující na Obchodní akademii a SOŠ v Hradci Králové sociální a pedagogické vědy absolvovala odbornou praxi v našem zařízení v dubnu r. 2017. Jejich přítomnost i aktivita příjemně osvěžila atmosféru v domově na konci školního roku a také tak trochu vyprovokovala k aktivitě ubytované žáky, zejména mužského pohlaví. Byli jsme rádi za to, že "mládí" aktivuje zase "mládí".
26. dubna 2017 JT

Fotogalerie z akce ZDE

Fotogalerie z tradičních vánočních dílen a jarmarku v r. 2016 - ZDE

Grilovačka u intru

Ve středu 11.5.2016 bylo krásné počasí, které nás vyzvalo k pobytu venku - konečně. Hlavní program - grilování buřtů, poslech živé muziky, setkání, rozhovory, názory. Živá hudba byl náš experiment a zároveň generálka k dalším aktivitám. Hudební skupina WINT - chlapci z DM Střední školy výroby hudebních nástrojů hráli až překvapivě dobře. Diváci z obou DM ocenili jejich snahu.

Fotogalerie z akce ZDE

Doma je doma - adaptační kurz 2016

Ve dnech 29. až 31. srpna 2016 jsme se snažili o to, aby si naši chlapci a dívky 1. ročníku začali v našem domově mládeže zvykat. Jestli jsme jim vytvořili takové podmínky, aby se mohli u nás cítit jako doma, se dovíme až za nějaký čas. Každopádně se mohli seznámit s vychovateli, s budovou, udomácnit se ve svém pokoji, vybrat si spolubydlícího. Vzájemně se seznámili, pověděli si o sobě co – to a začali navazovat přátelství. Druhý den si prohlédli město. Dověděli se, jak se dostanou na nádraží ČD, na Terminál autobusové dopravy, které zastávky MHD jsou nejbližší a jak se jmenují, zařídili si cestovní doklady a doklady ke stravování ve školní jídelně. Navštívili dominanty města, prošli si trasy, které musí znát ke správné orientaci ve městě. Svědčí o tom série fotografií. Odpoledne si prohlédli historické centrum Hradce Králové z oken turistického vláčku. Cestou do domova si nakoupili potraviny na večerní grilování. Líbilo se jim posezení venku. Byl čas ke sportování, k rozhovorům, k poznávání se navzájem. Žel fotografie z večerního grilování se nepodařily, bylo málo světla. Poslední den dopoledne využili krásné počasí a v Jiráskových sadech zakončili oficiální program adaptačního kurzu. Dle jejich slov splnil pobyt jejich očekávání. Jestli se jim ale u nás v DM bude líbit, ukáže čas.
JT
Fotogalerie z akce ZDE

IMATRIKULACE 2016

Pokračujeme v založené tradici. Imatrikulace našich prváků, a také těch, kteří u nás bydlí prvním rokem, se 8. listopadu 2016 pro změnu nekonala v okolí DM, ale v prostorách budovy. Aby byli kluci i děvčata přijati mezi "Hradečáky", museli absolvovat letošní "Křížovou cestu".  Kromě jiného také hledali rovnou cestu, klíč od domova a v dalších aktivitách dokazovali, že dnešní mládež se dokáže  bavit. V závěru všichni složili slib - slibovali, že se budou chovat tak, aby se domov mládeže opravdu stal jejich domovem, i když pouze na několik dní v týdnu.  
Fotogalerie z akce ZDE

VÁNOCE 2015

Každé Vánoce začínají přípravou výzdoby a tvorbou příjemné atmosféry - stromeček, jehličí, svíčky, různé ozdoby, koledy - vždyť to znáte.
U nás to začalo výrobou stromečku ze dřeva. Experimentovali jsme rádi. Klasický zelený stromeček z umělého nebo pravého jehličí letos u nás nenašel místo.  Aleš Welendorf, žák OU 17. listopadu, nám stromeček vyrobil na kroužku v dílnách školy. Dívky a kluci s vychovatelkami se postarali o výrobu ozdob ve výtvarných dílnách a stromeček ozdobili. Součástí výzdoby budovy je také barevný řetěz, který zdobí každé poschodí. Jeho výrobou se zabývala většina žáků i zaměstnanců. Bylo u toho veselo. Vyráběli jsme ho pod heslem "Každý metr". Ve výtvarných dílnách dívky i kluci tvořili ozdoby, předměty - dárky pro své blízké, a také pro Vánoční jarmark, který bude v hale ve středu  a čtvrtek 16. až 17. prosince 2015 v podvečer.
Součástí celého tohoto vánočního "mecheche" byla finanční sbírka na nákup dárků pro děti z Dětského domova v Sedloňově. Žáci i zaměstnanci prostřednictvím této sbírky poslali dětem do DD několik deskových her a plyšových hraček. Věříme, že z nich budou mít děti radost.
Fotogalerie z akce ZDE

IMATRIKULACE 2015

Imatrikulace 2015Začátkem listopadu roku 2015, jsme přijímali do řad obyvatel domova mládeže na Hradecké žáky prvňáky. Přijali jsme je po absolvování "Křížové cesty", která se skládala z různých disciplín. Pili octový sirup na zdraví, své akrobatické schopnosti zdokonalovali chůzí po laně, jejich pohodlí jim zkomplikovala chůze v botách naopak, navlékali svetr na svetr na čas. Velkou legraci prožívali všichni okolo skoku odvážlivců v pytli. Svoji tvořivost mohli všichni rozvinout při tvorbě omluvenky za vynechané vyučování a na závěr si procvičili "falšování podpisu rodičů". Přijetí stvrdili "slibem věrnosti a poslušnosti domovu".
Fotogalerie z akce ZDE

VÍKEND V ČESKÉM RÁJI 2013

Víkendový pobyt v Českém ráji ve dnech 19. až 21. dubna 2013 se uskutečnil za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Program "víkendovky" byl zaměřen na prevenci rizikového chování mládeže a nazvali jsme ho Nástrahy dnešního světa.
Zajímavé aktivity zaměřené na prevenci závislostí byly realizovány formou interaktivního semináře s děvčaty z Občanského sdružení PROSTOR PRO Hradec Králové. S cílem odpoutání se od běžných denních starostí si účastníci akce rádi zahráli spoustu her uvnitř i venku, zazpívali si při kytaře. Poslední den jsme navštívili Prachovské skály. Sluníčko se na nás v tento den konečně usmálo...
Fotogalerie z akce ZDE
(6.5.2013 Mgr. J. Trýznová)

11.02.2019
Přihlášky k ubytování
Přihlášku k ubytování ve škol. roce 2019/20 lze stáhnout ze stránky Dokumenty ke stažení více informací »
28.12.2018
PF 2019
Přejeme našim žákům a jejich rodičům, ale i spolupracovníkům a spolupracujícím společnostem, do nového roku hodně osobních, školních i pracovních úspěchů a osobní spokojenosti. Budeme se snažit přispět k tomu i našimi silami. Vedení DMIŠJ více informací »
04.06.2018
Domov a GDPR
V domově vešla v platnost směrnice ředitelky k ochraně osobních údajů v souvislosti s účinností Směrnice Evropského parlamentu (známá pod zkratkou GDPR). V Dokumentech ke stažení je umístěna naše směrnice a na stránce Otázky a odpovědi najdete další informace. více informací »