Život na Hradecké

Nacházíte se zde:  »  Pracoviště  »  Hradecká  »  Život na Hradecké

Život na intru je rozmanitý a pestrý. Na této stránce prezentujeme některé z povedených akcí, na nichž nechyběl fotograf.

Praxe žákyň z Obchodní akademie.

Děvčata studující na Obchodní akademii a SOŠ v Hradci Králové sociální a pedagogické vědy absolvovala odbornou praxi v našem zařízení v dubnu r. 2017. Jejich přítomnost i aktivita příjemně osvěžila atmosféru v domově na konci školního roku a také tak trochu vyprovokovala k aktivitě ubytované žáky, zejména mužského pohlaví. Byli jsme rádi za to, že "mládí" aktivuje zase "mládí".
26. dubna 2017 JT

Fotogalerie z akce ZDE

Fotogalerie z tradičních vánočních dílen a jarmarku v r. 2016 - ZDE

Grilovačka u intru

Ve středu 11.5.2016 bylo krásné počasí, které nás vyzvalo k pobytu venku - konečně. Hlavní program - grilování buřtů, poslech živé muziky, setkání, rozhovory, názory. Živá hudba byl náš experiment a zároveň generálka k dalším aktivitám. Hudební skupina WINT - chlapci z DM Střední školy výroby hudebních nástrojů hráli až překvapivě dobře. Diváci z obou DM ocenili jejich snahu.

Fotogalerie z akce ZDE

Doma je doma - adaptační kurz 2016

Ve dnech 29. až 31. srpna 2016 jsme se snažili o to, aby si naši chlapci a dívky 1. ročníku začali v našem domově mládeže zvykat. Jestli jsme jim vytvořili takové podmínky, aby se mohli u nás cítit jako doma, se dovíme až za nějaký čas. Každopádně se mohli seznámit s vychovateli, s budovou, udomácnit se ve svém pokoji, vybrat si spolubydlícího. Vzájemně se seznámili, pověděli si o sobě co – to a začali navazovat přátelství. Druhý den si prohlédli město. Dověděli se, jak se dostanou na nádraží ČD, na Terminál autobusové dopravy, které zastávky MHD jsou nejbližší a jak se jmenují, zařídili si cestovní doklady a doklady ke stravování ve školní jídelně. Navštívili dominanty města, prošli si trasy, které musí znát ke správné orientaci ve městě. Svědčí o tom série fotografií. Odpoledne si prohlédli historické centrum Hradce Králové z oken turistického vláčku. Cestou do domova si nakoupili potraviny na večerní grilování. Líbilo se jim posezení venku. Byl čas ke sportování, k rozhovorům, k poznávání se navzájem. Žel fotografie z večerního grilování se nepodařily, bylo málo světla. Poslední den dopoledne využili krásné počasí a v Jiráskových sadech zakončili oficiální program adaptačního kurzu. Dle jejich slov splnil pobyt jejich očekávání. Jestli se jim ale u nás v DM bude líbit, ukáže čas.
JT
Fotogalerie z akce ZDE

IMATRIKULACE 2016

Pokračujeme v založené tradici. Imatrikulace našich prváků, a také těch, kteří u nás bydlí prvním rokem, se 8. listopadu 2016 pro změnu nekonala v okolí DM, ale v prostorách budovy. Aby byli kluci i děvčata přijati mezi "Hradečáky", museli absolvovat letošní "Křížovou cestu".  Kromě jiného také hledali rovnou cestu, klíč od domova a v dalších aktivitách dokazovali, že dnešní mládež se dokáže  bavit. V závěru všichni složili slib - slibovali, že se budou chovat tak, aby se domov mládeže opravdu stal jejich domovem, i když pouze na několik dní v týdnu.  
Fotogalerie z akce ZDE

VÁNOCE 2015

Každé Vánoce začínají přípravou výzdoby a tvorbou příjemné atmosféry - stromeček, jehličí, svíčky, různé ozdoby, koledy - vždyť to znáte.
U nás to začalo výrobou stromečku ze dřeva. Experimentovali jsme rádi. Klasický zelený stromeček z umělého nebo pravého jehličí letos u nás nenašel místo.  Aleš Welendorf, žák OU 17. listopadu, nám stromeček vyrobil na kroužku v dílnách školy. Dívky a kluci s vychovatelkami se postarali o výrobu ozdob ve výtvarných dílnách a stromeček ozdobili. Součástí výzdoby budovy je také barevný řetěz, který zdobí každé poschodí. Jeho výrobou se zabývala většina žáků i zaměstnanců. Bylo u toho veselo. Vyráběli jsme ho pod heslem "Každý metr". Ve výtvarných dílnách dívky i kluci tvořili ozdoby, předměty - dárky pro své blízké, a také pro Vánoční jarmark, který bude v hale ve středu  a čtvrtek 16. až 17. prosince 2015 v podvečer.
Součástí celého tohoto vánočního "mecheche" byla finanční sbírka na nákup dárků pro děti z Dětského domova v Sedloňově. Žáci i zaměstnanci prostřednictvím této sbírky poslali dětem do DD několik deskových her a plyšových hraček. Věříme, že z nich budou mít děti radost.
Fotogalerie z akce ZDE

IMATRIKULACE 2015

Imatrikulace 2015Začátkem listopadu roku 2015, jsme přijímali do řad obyvatel domova mládeže na Hradecké žáky prvňáky. Přijali jsme je po absolvování "Křížové cesty", která se skládala z různých disciplín. Pili octový sirup na zdraví, své akrobatické schopnosti zdokonalovali chůzí po laně, jejich pohodlí jim zkomplikovala chůze v botách naopak, navlékali svetr na svetr na čas. Velkou legraci prožívali všichni okolo skoku odvážlivců v pytli. Svoji tvořivost mohli všichni rozvinout při tvorbě omluvenky za vynechané vyučování a na závěr si procvičili "falšování podpisu rodičů". Přijetí stvrdili "slibem věrnosti a poslušnosti domovu".
Fotogalerie z akce ZDE

VÍKEND V ČESKÉM RÁJI 2013

Víkendový pobyt v Českém ráji ve dnech 19. až 21. dubna 2013 se uskutečnil za finanční podpory Královéhradeckého kraje. Program "víkendovky" byl zaměřen na prevenci rizikového chování mládeže a nazvali jsme ho Nástrahy dnešního světa.
Zajímavé aktivity zaměřené na prevenci závislostí byly realizovány formou interaktivního semináře s děvčaty z Občanského sdružení PROSTOR PRO Hradec Králové. S cílem odpoutání se od běžných denních starostí si účastníci akce rádi zahráli spoustu her uvnitř i venku, zazpívali si při kytaře. Poslední den jsme navštívili Prachovské skály. Sluníčko se na nás v tento den konečně usmálo...
Fotogalerie z akce ZDE
(6.5.2013 Mgr. J. Trýznová)

04.06.2018
Domov a GDPR
V domově vešla v platnost směrnice ředitelky k ochraně osobních údajů v souvislosti s účinností Směrnice Evropského parlamentu (známá pod zkratkou GDPR). V Dokumentech ke stažení je umístěna naše směrnice a na stránce Otázky a odpovědi najdete další informace. více informací »
23.05.2018
Přihlášky k ubytování
Upozorňujeme, že termín podání přihlášky na školní rok 2018/19 je 31. 5. 2018. Bezprostředně po tomto termínu bude provedeno umístění přihlášených žáků na jednotlivá pracoviště. Po uzávěrce lze nadále podávat přihlášky, ale možnost umístění se spolužáky, případně na vybranou budovu už možná nebude. více informací »
12.03.2018
Přihláška na školní rok 2018/19
Přihlášku na další školní rok si mohou zájemci stáhnout ze stránky Dokumenty ke stažení (3. sekce) více informací »