Adaptační kurz 1. ročníku 2016-17 na Hradecké

Nacházíte se zde:  »  Pracoviště  »  Hradecká  »  Adaptační kurz 1. ročníku 2016-17 na Hradecké

Adaptační kurz aneb Doma je doma.

Ve dnech 29. až 31. srpna 2016 jsme se snažili o to, aby si naši chlapci a dívky 1. ročníku začali v našem domově mládeže zvykat. Jestli jsme jim vytvořili takové podmínky, aby se mohli u nás cítit jako doma, se dovíme až za nějaký čas. Každopádně se mohli seznámit s vychovateli, s budovou, udomácnit se ve svém pokoji, vybrat si spolubydlícího. Vzájemně se seznámili, pověděli si o sobě co – to a začali navazovat přátelství.  Druhý den si prohlédli město. Dověděli se, jak se dostanou na nádraží ČD, na Terminál autobusové dopravy, které zastávky MHD jsou nejbližší a jak se jmenují, zařídili si cestovní doklady a doklady ke stravování ve školní jídelně.  Navštívili dominanty města, prošli si trasy, které musí znát ke správné orientaci ve městě.  Svědčí o tom série fotografií. Odpoledne si prohlédli historické centrum Hradce Králové z oken turistického vláčku. Cestou do domova si nakoupili potraviny na večerní grilování. Líbilo se jim posezení venku. Byl čas ke sportování, k rozhovorům, k poznávání se navzájem. Žel fotografie z večerního grilování se nepodařily, bylo málo světla. Poslední den dopoledne využili krásné počasí a v Jiráskových sadech zakončili oficiální program adaptačního kurzu. Dle jejich slov splnil pobyt jejich očekávání. Jestli se jim ale u nás v DM bude líbit, ukáže čas.
JT12.03.2018
Přihláška na školní rok 2018/19
Přihlášku na další školní rok si mohou zájemci stáhnout ze stránky Dokumenty ke stažení (3. sekce) více informací »
21.12.2017
Internetová poradna
Na stránkách Projektu DVPP byla téměř 7 let provozována Internetová poradna pro účastníky projektu dalšího vzdělávání ped. pracovníků. S ukončením období udržitelnosti projektu nebude poradna již aktualizována. Podrobnosti na stránkách Projekt DVPP. více informací »
21.12.2017
Rozpočtový výhled DMIŠJ
Na stránce Dokumenty ke stažení je v sekci 5. zveřejněn rozpočtový výhled organizace na roky 2019 a 2020 schválený zřizovatelem. více informací »