Akce - zajímavosti

Nacházíte se zde:  »  Akce - zajímavosti

Na této stránce najdete informace o zajímavých a povedených akcích organizovaných v rámci celého domova. Zdejší příspěvky budou většinou staršího data, protože aktuality publikujeme přednostně na facebookových stránkách. Kromě níže uvedených tam najdete i další videa.

  RETRO 2015
  Hudebně dramatický kroužek Los Breberos z Vocelovky připravil na závěr školního roku 2014/15 veřejné vystoupení v prostorách DMI Hradecká s tématem i názvem RETRO. Dívky z kroužku se nechaly inspirovat vystoupeními O. Kaisera a J. Lábuse v televizním pořadu Možná přijde i kouzelník a přidaly i další vychytávky. Videozáznam z akce najdete na YuoTube i Facebooku DMIŠJ.
(vš, červenec 2015)

  Mikulášská party v Černigově 2014
  Už tradičně začalo setkání žáků ze všech tří dudov v hotelu Černigov kulturním programem, který "táhl" divadelní spolek z Vocelovky Los Bregeros pod vedením vychovatelky J. K. Přibylové. Na zábavě se ale podíleli žáci ze všech budov. Mezi nejpovedenější čísla patřila např. humorná scénka chlapců z Hradecké, Vocelovka zase nabízela své vychovatele v pořadu pod známým názvem "Chcete mě?", Los Breberos si zahrál pohádku O šípkové Růžence po svém... A nakonec si všichni zatančili. Mrkněte na video.
(vš, 13. 1. 2015)

  Ve dnech 26. a 27. 3. 2014 se uskutečnila v galerii U Přívozu výstava prací žáků domova mládeže pod názvem INTRExpo 2014. Už 4. ročník soutěžní přehlídky umělecké tvořivosti naší mládeže vyvrcholil tentokrát na veřejnosti přístupné výstavě. Některé z exponátů byly vyrobeny z materiálu zakoupeného z prostředků projektu Šikovné ruce, který dotoval Královéhradecký kraj. Naše obavy, že návštěvníkům výstavy nebude co ukázat byly naprosto liché. Snad to dokumentuje několik ukázek vystavovaných exponátů.

   
   

(duben 2014, vš) 

Vánoce na Vocelovce 2012
  V závěru roku ovládne domov každoročně jiná nálada, kterou ovlivňuje předvánoční výzdoba, chování lidí, ale i zajímavé akce pro ubytované. Jednou z mnohých byl Pohádkový den na budově Vocelova, z nějž jsme pořídili obrazovou reportáž. Kromě šotů z dílčích akcí uvidíte profesionálně zvládnuté vystoupení hudebně dramatického kroužku Los Breberos a také zdařilé "nastudování" pohádky O kohoutkovi a slepičce v podání vychovatelek DM. Video je přístupné na YouTube.
(vš, leden 2013)

Sportovně relaxační odpoledne 2012
Na závěr školního roku 2011/12 se uskutečnila další celodomovní akce s názvem SPOREO 2012. Účastníci ze všech tří budov si prošli přírodovědnou stezku kolem rybníka Byřička, vyjeli na orientační cyklojízdu, zkusili si netradiční hry a nakonec se ohřáli u ohníčku (buřty nesměly chybět). Z akce je video na YouTube.
(vš 1.7.2012)

Návrat do středověku 2012
30. května se v prostorách kolem DM Hradecká sešlo přes sto žáků a vychovatelů (zastavovali se i kolemjdoucí), aby se vrátili do středověku a možná i do pohádek. Na královském dvoře bojovali rytíři o princeznu, na počest snoubenců se konal bál... zatímco v podhradí se odehrával denní život - práce, obchod i zábava. Konečně, nezajdi do věštírny! I slůvko potěší, když tě stíhá osud. Neby by to spravila nějaká veselá bylinka? Návštěvníci akce se zúčastnili nejrůznějších atrakcí a činností, najedli se a nakonec je čekalo vystoupení pardubické skupiny PER KELT. Podívejte se sami, máme z toho krátký film na YouTube.
(15.6.2012, vš)

Vlastní metodické dny jsou součástí dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků v DMIŠJ. 6. května 2011 se uskutečnil den s tématikou environmentální výchovy. Skupina "pěšáků" zahájila na Hvězdárně a poté šla po "galaktické stezce", při níž absolvovala testy, kvízy a drobné aktivity s tématikou EVVO. Skupina "cyklistů" se nejprve seznámila s problematikou geocachingu a pak vyjela hledat "kešky" pomocí GPS do terénu.

Jak se s tím zachází...?
Jak se s tím zachází...?
Sraz cyklistické části u Masaryčky
Sraz cyklistické části u Masaryčky
Cestou necestou Novohradeckými lesy
Cestou necestou Novohradeckými lesy
... něco jsem našla, keška to ale nebude...
... něco jsem našla, keška to ale nebude...
21.12.2017
Internetová poradna
Na stránkách Projektu DVPP byla téměř 7 let provozována Internetová poradna pro účastníky projektu dalšího vzdělávání ped. pracovníků. S ukončením období udržitelnosti projektu nebude poradna již aktualizována. Podrobnosti na stránkách DVPP. více informací »
21.12.2017
Rozpočtový výhled DMIŠJ
Na stránce Dokumenty ke stažení je v sekci 5. zveřejněn rozpočtový výhled organizace na roky 2019 a 2020 schválený zřizovatelem. více informací »
21.12.2017
PF 2018
Vedení DMIŠJ přeje všem ubytovaným žákům, jejich rodičům a blízkým a také všem pracovníkům a spolupracovníkům organizace hezké Vánoce a v roce 2018 hodně radostných prožitků, školních nebo pracovních úspěchů a pevné zdraví. více informací »