Přijímací řízení 2023/24

Přijímací řízení 2023/24

Přijímací řízení pro školní rok 2023/24

Základní informace pro uchazeče o ubytování k přijímacímu řízení do DMISJ, Hradec Králové zde.

Formuláře a další dokumenty k přijímacímu řízení najdete v sekci Dokumenty ke stažení.

Lůžková kapacita školského ubytovacího zařízení – celkem 815 na třech objektech DMIŠJ

Vocelova 1469/5

Lůžková kapacita 307

Hradecká 1204/5

Lůžková kapacita 158, z toho 35 lůžek internátu

Jana Masaryka 632/28

Lůžková kapacita 350

Časový harmonogram přijímacího řízení

  • 13. 3. 2023 Výzva k podání přihlášek k ubytování
  • 31. 5. 2023 Příjem přihlášek k umístění do DM a internátu (přihláška včetně přílohy kritérií k přijetí a výpisu z IDOS)
  • 4. 6. 2023 Oznámení o zahájení řízení ve věci rozhodnutí k ubytování (potvrzení přihlášky, přidělení registračního (evidenčního) čísla na sdělené e-mailové adresy
  • 8. 6. 2023 Shromažďování podkladů pro vydání rozhodnutí. Seznámení s výsledkem vyhodnocení podkladů oznámením na e-mailové adresy.
  • 16. 6. 2023 Termín pro možnost vyjádření se k podkladům rozhodnutí
  • 26. 6. 2023 Vydání rozhodnutí oznámením na úřední desce a na www.dmhk.cz (zveřejnění seznamu přijatých žáků a studentů k ubytování dle evidenčních čísel, které obdrží ve sdělení o zahájení řízení ve věci rozhodnutí o ubytování na sdělené e-mailové adresy). Podle § 183 školského zákona, se zveřejněním seznamu uchazečů považují rozhodnutí, kterými se vyhovuje žádostem o přijetí do  DMIŠJ za oznámené.
  • 28. 6. 2023 Odeslání rozhodnutí nepřijatým uchazečům nebo zákonným zástupcům nezletilých nepřijatých uchazečů bude odesláno poštou do vlastních rukou.
  • 30. 6. 2023 Sdělení o umístění žáků a na jedno z pracovišť školského ubytovacího zařízení a pokyny k nástupu do DMIŠJ včetně ceníku služeb.

Harmonogram bude příp. upraven s ohledem na technické zpracování podkladů přijímacímu řízení. Naší snahou je, aby se uchazeči o ubytování dozvěděli výsledky rozhodnutí v co v nejkratším čase.

Online schránka důvěry NNTB

Online schránka důvěry NNTB

Upozorni na šikanu v domově mládeže přes online schránku důvěry Nenech to být (NNTB)

Před nedávnem začalo 2. pololetí, během kterého dochází mezi žáky k největšímu množství šikanózního chování. Je proto důležité, aby žáci věděli, že se prostřednictvím NNTB mohou bezpečně svěřit. 

Seš svědkem nebo obětí šikany? Děje se u tebe ve škole něco, o čem není snadné mluvit osobně? Pošli anonymní upozornění na šikanu v domově mládeže přes bezpečnou online schránku důvěry NNTB. 

Přednáška s Danielem Polmanem

Přednáška s Danielem Polmanem

17. 1. 2023 proběhla pro žáky DMIŠJ motivační přednáška s ultracyklistou Danielem Polmanem

V prostorách klubovny na 4. patře pracoviště Vocelova proběhla humorně laděná přednáška o životním příběhu ultracyklisty Daniela Polmana, který si šel za svým snem a dokončil závod RACE ACROSS AMERICA, kde musel ujet 4 960 km, Danielovi se to povedlo za 10 dnů a 19 hodin. Ústředním tématem přednášky byla motivace k vysněným cílům, aby žáci věřili ve své schopnosti a šli si za svým cílem. Zároveň přednáška v rámci týdne prevence mediální výchovy přinesla žákům informace o tom, jak komunikovat s médii a jak svou činnost publikovat, např. na sociálních sítích nebo v nakladatelstvích a televizi. Také jsme měli možnost shlédnout skvělý dokument z výše uvedeného závodu. Na konci proběhla soutěž, kdy Daniel odměnil nejpozornější žáky hodnotnými cyklistickými odměnami. 

Pokud by vás zajímalo více o Danielovi Polmanovi určitě navštivte jeho webové stránky Homepage – danielpolman a sociální sítě: Daniel Polman (@polman.daniel) • Fotky a videa na Instagramu , Danda Polman / Ultra Paka Racing Team | Nová Paka | Facebook , Daniel Polman – YouTube

Dando ještě jednou moc děkujeme za přednášku a „pokec“ u nás na „intru“. Budeme se těšit brzy na shledanou.

Celou akci zorganizoval vychovatel Mgr. Lukáš Tříska

Návštěva dětské kliniky FNHK

Návštěva dětské kliniky FNHK

14. 12. 2022 jsme s děvčaty a kytarou navštívily FN Hradec Králové - Lůžkovou část dětské kliniky

V životě se nemá jen brát, ale i dávat. Je dobré rozdávat radost těm, kteří to potřebují. Není nic hezčího než vidět rozzářené dětské oči a úsměv na tváři dětí. 14.12.2022 jsme s děvčaty a kytarou navštívily FN Hradec Králové – lůžkovou část dětské kliniky. Zahrály jsme a zazpívaly dětem směs dětských i vánočních písniček. Rozdaly ručně vyrobené dárečky, hry, sladkosti a udělaly jsme si společné foto. Popřály jsme dětem hodně zdraví a brzké uzdravení a maminkám hodně sil a statečnosti. Všichni jsme se naladili na vánoční atmosféru,  a my děvčata jsme odcházela s pocitem v srdci, že jsme udělaly radost dětem.

Velké poděkování patří žákyním těmto žákyním:  Eva Žáková, Eliška Žilková a Karolína Vondráčková.

Vychovatelka Eva Horáková

 

Maraton psaní dopisů v DMIŠJ

Maraton psaní dopisů v DMIŠJ

6. 12. 2022 Proběhl v DMIŠJ maraton psaní dopisů Amnesty international

Maraton psaní dopisů je mezinárodní akce, v rámci, které miliony lidí po celém světě píšou dopisy proti bezpráví, aby pomohly konkrétním lidem. Někdy dokáže obyčejný dopis změnit lidský život. Naši žáci se opět připojili k největší lidskoprávní akci na světě a pomohli tak lidem, kteří jsou nespravedlivě pronásledováni a vězněni. V některých zemích se totiž svobodný názor nebo kritika mocných trestá. Právě takovým chceme pomocí kampaně Maraton psaní dopisů pomoci. Žáci z DM Vocelova napsali přesně 30 dopisů. Bylo pěkné, jak žáci pochopili, že každý dopis má svoji váhu a má smysl se zajímat o problémy jiných a něco pro to udělat.

Maraton psaní dopisů odstartoval 25. listopadu a vyvrcholí 10. prosince na Den lidských práv. Jme rádi, že jsme se stali součástí velké světové rodiny Dopisů za spravedlnost a naději.

Více informací o akci zde: Maraton psaní dopisů (amnesty.cz)